Мистецтво у шкільному саду

ПРОєКТ

Україна

FACEBOOK
TWITTER
Поділитись:
Крок до втілення творчих ідей учнями
Понад півроку команда громадської організації «Місто-сад» працювала над проектом «Творимо мистецтво в шкільному саду». Він розпочався з конкурсу серед шкіл України. Команда проекту отримала більше 90 заявок, однак обрала лише 5 шкіл, які і стали учасниками та разом з Місто-сад творили мистецтво в шкільному саду.
Учасниками проєкту стали:
Переяславська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, Смілянський ліцей "Лідер", Новоград-Волинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5, ЗНЗ І-ІІІ ступенів №9 в Олександрії, ЗНВК І-ІІІ ступенів "школа-дитячий садок" №6 в Козятині.
З п’ятьма переможцями конкурсу команда Місто-сад разом із запрошеною кураторкою Алевтиною Кахідзе працювала над виставками
Робота зі школярами відбувалася у різних форматах. На щотижневих Zoom-зустрічі учні вчилися проведенню досліджень контекстів обраних тем, менеджерським здібностям, комунікаціям і практичному втіленню досвіду. А під час воркшопів від Алевтини Кахідзе, а також дизайнерки і архітекторки Місто-сад, команди віднаходили форму для втілення своєї ідеї.
м. олександрія
Робота зі школярами відбувалася у різних форматах. На щотижневих Zoom-зустрічі учні вчилися проведенню досліджень контекстів обраних тем, менеджерським здібностям, комунікаціям і практичному втіленню досвіду. А під час воркшопів від Алевтини Кахідзе, а також дизайнерки і архітекторки Місто-сад, команди віднаходили форму для втілення своєї ідеї.
м. ПЕРЕЯСЛАВ
У Переяславі школярі засобами мистецтва вирішили донести глядачам важливість сортування сміття і втілили виставку із різноманітних картонних труб, пластикових пляшок та бляшанок.
м. СМІЛА
У Смілі учні досліджували історію свого міста і намалювали за мотивами різних етапів розвитку серію зображень.
м. Новоград-Волинський
У Новоград-Волинському підлітки зробили опитування і зобразили у виставці що означає успіх для молодої людини.
м. козятин
В Козятині школярі підняли тему булінгу. Команда учнів у форматі людини-книги відтворила цитати своїх однолітків, які зазнали булінгу.
Тепер шкільні команди отримали не лише можливість втілити свої творчі ідеї, а й інструмент та практичний досвід того, як стати куратором власної виставки.
Також у рамках проекту для усіх тих, хто не став учасником, але мріє стати куратором власної виставки і не знає, з чого почати, у Місто-сад запустили освітній онлайн-курс «Виставки в садах». Його особливістю є залучення до команди лекторів сучасних художників, кураторів, архітекторів. Усі вони діляться своїм практичним досвідом та порадами зі створення виставок просто неба. Такий формат запропоновано і з огляду на умови пандемії, коли актуально проводити заходи на свіжому повітрі.
Лектори курсу пропонують слухачам проводити заходи у шкільному саду і вчать як стати куратором власної виставки.
У 10 лекціях курсу поетапно вибудовано інформацію, як організувати виставку в саду, і представлено такі теми:
  1. Яким буває шкільний двір
  2. Що таке сад?
  3. Виставка під відкритим небом
  4. Хто робить виставки
  5. Що треба вміти, аби стати куратором
  6. Як зробити дослідницьку виставку
  7. Медіація, комунікаційна стратегія виставки
  8. Виставковий простір
  9. Правила розміщення артоб’єктів
  10. Відкриття виставки
Серед лекторів курсу художниця і розробниця курсу Алевтина Кахідзе, художник Станіслав Туріна, керівниця дослідної платформи PinchukArtCentre Ксенія Малих, керівниця освітнього відділу PinchukArtCentre Ольга Шишлова, художник і музикант Анатолій Бєлов, архітекторка Єлена Орап. Онлайн-курс розрахований на учнів, вчителів і всіх тих, хто цікавиться мистецтвом. Він може стати доповненням до шкільної програми з культурології і мистецтвознавства, а також корисним для саморозвитку.

(БЕЗКОШТОВНО)
Презентація результатів
Презентація результатів проекту відбулася 9 червня о 17:00 за участю представників шкільних команд. Під час заходу команда Місто-сад поділиться своїм досвідом роботи над мистецьким проектом з юними кураторами, розкаже про розробку методики та про унікальні виставкові конструкції, представить фотозвіти проведених виставок.
Проєкт “Творимо мистецтво в шкільному саду” став можливим за підтримки Українського культурного фонду.
ІНШІ ПРОЄКТИ
Cквер Небесної Сотні
ПАРК ШОВКОВИЧНИЙ