Сквер Небесної Сотні

ПРОєКТ

м. Київ

FACEBOOK
TWITTER
Поділитись:
Проєкт, з якого все почалось
Передумови
2007 рік, історична ділянка в самому серці Києва – місце між Михайлівською площею та Майданом. Тут планують побудувати черговий елітний будинок, бізнес-центр чи готель. Загарбану територію обносять величезним зеленим парканом. Минають роки, земля переходить від одного власника до іншого, а простір за парканом стає смітником. Там – осередок антисанітарії, зборище для безхатченків та дикі зарослі хащі.
Хочеш змін – починай з себе
18 лютого 2014 року хлопці із Самооборони Майдану розпочали знімати паркан – щоб використати його для укріплення барикад. Та штурм змусив їх покинути роботу і знову стати до лав оборонців. Їхню справу продовжили активісти, які вдень і вночі розбирали паркан. Через два дні міцні зелені листи були практично на кожній барикаді, а зараз вони – на історичних фото та відео з Майдану.

Подальша перемога Революції гідності показала: хочеш змін – починай з себе. Спочатку мешканці двору ініціювали наведення ладу на захаращеній ділянці. Створили в Facebook групу «Місто-сад», яка об’єднала спочатку сотні, а згодом – тисячі українців.

Починаючи з 1 березня 2014 року у сквері активно проходили різні заходи, а ЗМІ висвітлювали кожен новий етап створення простору.
Саме ж місце активісти вирішили назвати сквером Небесної Сотні.
Небайдужі разом: прибрали тонни сміття, вирізали самосів, вирівняли ділянку, завезли землю, висадили рослини, проклали доріжки, створили Перший громадський город, поклали газон, звели унікальний дитячий майданчик, створений українськими художниками.
Все це зробили прості люди своїми руками.
Дерева у сквер дарували з усієї України, а висаджували небайдужі кияни, зокрема члени сімей героїв Небесної Сотні. Зараз у сквері ростуть квіти, проходять мистецькі акції та різні культурні заходи, на дитячому майданчику лунає дитячий сміх. Саме активні дії людей, дитячий сміх та все, що спрямоване на створення нової України, - є присвятою героям Небесної Сотні.
Нагороди
У червні 2016 року сквер Небесної Сотні отримав відзнаку “Особливе згадування 2016” на конкурсі “Європейська нагорода за урбаністичний публічний простір” (The European Prize for Urban Public Space). Вперше в історії України було відзначено роботу української команди по створенню публічного простору.
ІНШІ ПРОЄКТИ
ПАРК ШОВКОВИЧНИЙ
Опішня