Misto Sad

Ким я є

Олексій Кормільцев: “Хочу, щоб в місті, де я народився, закінчилася війна”

Олексій Кормільцев – перший заступник міського голови міста Добропілля, що на Донеччині. Сам чиновник народився в Донецьку, але з 2013 року живе в Добропіллі. Про різницю між Сходом та Заходом, розвиток міста та українську мову в нашій розмові. 

Фото - Сергій Мірошниченко

Фото - Сергій Мірошниченко

Про залежність від олігархів

Олексій Кормільцев каже, що часто чує питання про залежність від олігархів. І розповідає нам, що завжди відстоює інтереси свого міста: 

-    Мені часто ставили це питання, коли я прийшов в адміністрацію після роботи в ДТЕК, адже вважали мене представником олігархату. Але це неправильне твердження, бо мене запросили на посаду помічника міського голови через мій досвід роботи з цим регіоном. Я захищав та захищаю інтереси міської ради та міста, і дуже часто я відстоюю ці інтереси перед компанією ДТЕК, адже вони є містоформувальним підприємством. І тому часто виникають питання щодо фінансування, щодо бюджету і так далі. Так, міська влада частково пов’язана із містоформувальним підприємством, незалежно від того, це компанія ДТЕК чи якась інша. Такі підприємства є бюджетоутворюючими, тому їхня співпраця неминуча. Більшість жителів нашого міста працюють на цьому підприємстві, тому від того, які умови ми створимо для наших мешканців, залежить те, як вони підуть на роботу і будуть там працювати.

Фото - Сергій Мірошниченко

Фото - Сергій Мірошниченко

Про місто 

Олексій каже, що Добропілля зараз дуже змінюється: з’являються можливості для спорту, культури, розпочали робити капітальні ремонти:

-   Ми себе позиціонуємо як спортивна столиця Донбасу, ми стали першим містом на Донбасі, де замінили вуличне освітлення на світлодіодне. І ми цим справді пишаємося, бо всі центральні вулиці оснащені енерго-ефективними та якісними приладами. Також ми почали робити такі капітальні ремонти, не латання дірок – а від початку й до кінця. 

Зараз міська рада працює і над тим, щоб змінити стереотип, що Добропілля – тільки вугільне місто:

-   Так, у нас є терикони. І це приносить певний дискомфорт, бо в нас набагато більше пилу, ніж в інших містах. Неможливо одягнути білу сорочку і ходити в ній увесь день. Але наші міста розвиваються, і ми працюємо в тому напрямку. І ми хочемо змінити той стереотип, що це тільки вугільне місто. В усьому світі зараз відбувається трансформація вугільних регіонів, і Добропілля теж бере участь в цьому – ми беремо участь в платформі з 6-ти міст Донбасу. Наше завдання – здійснити плавний перехід від вугільного ще й до інших видів діяльності. Зараз намагаємося розвивати малий та середній бізнес, щоб була альтернатива. Бо хочеться, щоб наші міста були успішними й надалі.

Фото - Олена Бичкова

Фото - Олена Бичкова

Про українську мову

 Олексій Кормільцев каже, що сам не проти говорити українською, але не вистачає мовної практики: 

-  Так, Донбас частіше говорить російською, хоча, якщо ви приїдете в село, яке знаходиться за 10 км від Добропілля, то там говорять українською. Немає ніяких непорозумінь, всі нормально спілкуються. Це такий був міф про Львів, що якщо заговорити там російською, то поб’ють. Я можу по собі сказати, що я хочу говорити, але оскільки мало практики, то мені легше виражати думки російською. Але писати тексти мені легше українською, бо я вже більше 10 років пишу  так. 

Фото - Олена Бичкова

Фото - Олена Бичкова

Про Схід та Захід

- Я особисто різниці не відчуваю, але жителі відрізняються, мабуть. Люди на Заході ближче до Європи, вони бачать іншу ментальність, коли працюють у країнах ЄС. Звісно, у нас ще немає такого от ставлення до країни – я маю гарний приклад: нам розповіли у відрядженні в Польщі, що кожен поляк зранку думає, що він зробив для Польщі. А у нас думають: а що мені дала країна? Що дала міська влада? Ментальність людей поки інша.  Мені хочеться, щоб Добропілля стало успішним містом, з якого не хочуть їхати. І хочу, щоб в місті, де я народився закінчилася війна. Щоб Україна стала єдиною. 

Ким я є

-  Я оптиміст такий! Моє призвання – це державний службовець, який може успішно допомагати людям, створювати робочі місця та давати користь для розвитку міста та країни. 

Олексій Кормільцев розмовляв російською*

Фото - Олена Бичкова

Фото - Олена Бичкова

Розмова представлена ГО «Місто-сад» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст продукції є винятковою відповідальністю ГО «Місто-сад» та не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США. Забороняється відтворення та використання будь-якої частини цієї продукції у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання чи використання в будь-який інший спосіб без відповідного посилання на оригінальне джерело.

Dasha Kyrychok