Misto Sad

Ким я є

Марина Олійник: “Я українка. Після військових дій я це дуже впевнено відчуваю”

Начальниця відділу культури Слов’янської міської ради Марина Олійник розповіла про стереотипне сприйняття Сходу та власну ідентифікацію.

Ми зустрічаємося на центральній площі в місті. На сцені, де проводиться репетиція, майорить синьо-жовтий прапор, а поруч – червоно-чорний із тризубом. Ми відразу запитуємо про реакцію місцевих жителів на прапор: 


- Я не бачила негативного ставлення до цього, я нормально реагую, дуже нормально. У мене в кабінеті висить прапор, він дуже цікавий: мене в Слов’янську не було місяць, і це були перші прапори, які волонтери завезли. Цей з першої партії потрапив до мене, мені його віддав мій друг – Денис Бігунов. І цей прапор уже 6-ий рік висить у мене в кабінеті. Це реліквія. Що тут можна казати...Це дуже важливо, - розповідає Марина Олійник.

Фото - Сергій Мірошниченко

Фото - Сергій Мірошниченко

Про мову

-   Я хочу сказати, що все вирішила війна. Це був такий переворот у моєму житті, що я зрозуміла - я повинна відтворити для себе українську мову. Я зараз читаю книжки виключно українською мовою. І я нею захоплююся! Вона така красива. І в мене принципова позиція – якщо я виступаю десь, то це теж українська, пишу в Фейсбуці українською. І ось так за ці 5 років моя українська мова стала трішки краща, ніж була. 

Фото - Сергій Мірошниченко

Фото - Сергій Мірошниченко

Про Схід та Захід

Марина Олійник розповідає, що Слов’янськ ще на слуху в Україні та світі:

- Коли я минулого року приїхала в Київ на театральний фестиваль і мене представили, що я зі Слов’янська, ви не повірите, всі встали і почали мені аплодувати. Хоча я ж нічого такого не зробила, я просто займалася своєю роботою. 

Фото - Сергій Мірошниченко

Фото - Сергій Мірошниченко

Ким я є

-   Я – жінка. Я точно знаю, що я мати. Що я українка. Після військових дій я це дуже впевнено відчуваю. Я 100% українка. Я вільна людина та патріот. 

Розмова представлена ГО «Місто-сад» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст продукції є винятковою відповідальністю ГО «Місто-сад» та не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США. Забороняється відтворення та використання будь-якої частини цієї продукції у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання чи використання в будь-який інший спосіб без відповідного посилання на оригінальне джерело.

Фото - Сергій Мірошниченко

Фото - Сергій Мірошниченко

Dasha Kyrychok