Misto Sad

Ким я є

Богдан Мироненко: “Ми працюємо на майбутнє і, думаю, що в цьому сенсі ми схожі на молодь з будь-якого регіону”

Богдан Мироненко – активний студент із Покровська, якому подобається жити в своєму місті та розвивати його. Хлопець вважає, що стереотипи потрібно спростовувати і не вірить, що вони можуть сприйматися всерйоз. Про небайдужу молодь та челенджі з українською мовою у нашій розмові.

Фото - Сергій Мірошниченко

Фото - Сергій Мірошниченко

Про стереотипи

Богдан розповідає, що чув про різні стереотипи, але завжди намагається їх спростовувати: 

-   Бо немає ніяких страшних бандерівців, як нам раніше розповідали. В школах одне розповідають, потім щось інше. Але ми ж спілкуємося в інтернеті один з одним. Люди з Донбасу чудово розуміють, що кажуть люди зі Львова та Франківська, бо вони підписані на одні й ті ж пабліки, дивляться одні й ті ж новини. А потім розмовляють “мемами” про все, що відбувається зараз. 

 

Фото - Сергій Мірошниченко

Фото - Сергій Мірошниченко

Про мову

Богдан Мироненко розмовляє з нами українською. Каже, в своїх інтерв’ю та виступах використовує державну мову, щоб так популяризувати її:  

-   Я думаю, що в нас досить толерантне населення в цьому сенсі. Всі розмовляють тою мовою, якою зручно. Я в університеті намагаюся максимально використовувати українську мову. Коли до мене звертаються українською, то я 100% відповідаю теж українською. Також я робив експеримент і все літо писав виключно українською мовою у соцмережах: і в приватних повідомленнях, і в офіційних постах. 

Фото - Сергій Мірошниченко

Фото - Сергій Мірошниченко

Про молодь

-  Я думаю, що на Сході дійсно активна молодь. Бо в іншому випадку університет почав би йти максимально на спад, але наші студенти продовжують традицію студентського самоврядування, ми продовжуємо розвиватися. Тому хто, як не ми? Нам тут жити, працювати.  Тому ми й працюємо над іміджем університету та міста, беручи участь в різних проектах. Так ми працюємо на майбутнє і, думаю, що в цьому сенсі ми схожі на молодь з будь-якого регіону.

Ким я є

- Я – активіст і людина, яка бажає змін.

Розмова представлена ГО «Місто-сад» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст продукції є винятковою відповідальністю ГО «Місто-сад» та не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США. Забороняється відтворення та використання будь-якої частини цієї продукції у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання чи використання в будь-який інший спосіб без відповідного посилання на оригінальне джерело.

Фото - Сергій Мірошниченко

Фото - Сергій Мірошниченко

Dasha Kyrychok