Опішня

ПРОєКТ

смт Опішня

FACEBOOK
TWITTER
Поділитись:
Сучасна громада з багатовіковою історією
Опішня — центр Опішнянської громади — це невелике селище на Полтавщині, що відоме своєю гончарською традицією. Втім, Опішня це не тільки горщики, макітри та глечики, це перш за все люди — допитливі, натхненні та сповнені любові до свого краю.
Ідея
Дбаючи про народні традиції, опішняни вміло поєднують старе та нове. Народні промисли, свята, місцева кухня та весільні обряди — все це не забуте минуле, а яскраве сьогодення громади.

Це місце неначе запрошує до повнотілого життя тут і зараз, тому слоган громади:
жити на повні груди!
Нам було важливо показати, що, перебуваючи в Опішнянській громаді, ти відчуєш повнокровне, повнотіле життя — воно буяє у місцевій природі, живе в серцях та руках Опішнян, які підтримують живі українські традиції і плекають живі українські ремесла.
Три напрямки
Працюючи над стратегією, ми виокремили три напрямки, які мають істотний вплив на життя громади та формують її ідентичність:
Коллаж
Закладену у стратегію ідею живого, природнього та тактильного життя, ми передаємо через айдентичний прийом — колаж з природніх та тактильних текстур (деревини, каміння, листя, кераміки, тощо), які складаються в абстрактну художню композицію.
В наших композиціях складно побачити конкретику, але можна відчути ідею втіленого живого життя, а також дух вільної майстерні, в яку кожен може приїхати і спробувати щось створити.
колаж через аплікаційні ілюстрації
Додатковий прийом — колаж у плоскому форматі через аплікаційні ілюстрації глечиків, природних елементів та фірмових страв у поєднанні з орнаментальними малюнками Опішні.
Завітайте до Опішнянського парку
Опішнянська громада оновила не лише бренд, а й громадські простори! ГО "Місто-сад" спроєктували центральний парк, а ми допомогли з навігацією та вуличними знаками.
Ідея парку
Створення актуального публічного простору, який стане улюбленим місцем для усіх мешканців. Маючи на меті цю ідею, команда архітекторів розробила низку об'єктів, серед яких: дитячий майданчик для дітей різного віку, спортивний майданчик, амфітеатр для зібрань громади, велопрокат та інклюзивна громадська вбиральня.

Сітка нових доріжок, а також ландшафтний дизайн, що враховує сезонність та біорізноманіття рослин, забезпечуватимуть променадну функцію паркового середовища.

Головний променад
Дизайн-код центральної вулиці Незалежності, яка має стати променадним осередком, пропонує комплексний підхід до впорядкування її майбутнього вигляду. Його компоненти включають розробку вивісок з використанням оригінальної айдентики, пропозиції з функціонування вулиці та уніфікації фасадів, а також новий ландшафтний дизайн.
ІНШІ ПРОЄКТИ
Водна станція
Тихий сквер