Тихий сквер

 Тихий сквер

1870р. одна із дат заснування міста Костянтинівка . Засновник — поміщик Номікосов. Місто назване на честь старшого сина Костянтина.


1895р. - поява бельгійців, знакова для міста.


XIX - XXст. - запуск бельгійцями ряду містоутворюючих заводів: скляний, хімічний, керамічний, металопрокатний, пляшковий, дзеркальний.

Слід бельгійців у всіх аспектах життя поселень кінця XIX - початку XXст. Це відображає архітектура міста.


1930-ті - виготовлення кремлівських зірок на заводі Автосколо, кришталевого фонтану (зображений на сучасному гербі міста)


15 червня 1936р. кришталевий фонтан відправлений на виставку до Нью-Йорку, США на конкурс "Будівництво світу завтрашнього дня". На цьому його слід обірвався. До Костянтинівки він більше не повертався.


90-ті р.р. XXст початок занепаду промисловості міста, банкрутство містоутворюючих заводів, що тягне за собою занепад та руйнацію цілого міста.


2014р - повалення пам'ятника Леніну в центральному сквері міста.


2016 р. дослідження міста командою Місто-сад. Початок відновлення скверу по вул. Правобережна, 260 з залученням громадськості. Перейменування простору зі скверу ім.Леніна на Тихий шляхом проведення онлайн та офлайн опитувань місцевих жителів.

2017 р. Створення Клубу Друзів на базі скверу Тихий з метою активізації місцевих жителів, спонукання взяти відповідальність за розвиток міста в свої руки.

Tyhyi

 

tyhyi

Comments

Ваш коментар

Ваше повідомлення було успішно надіслано!