Місто-сад для громад

ПРОєКТ

українськ

Поділитись:
«Місто-сад для громад» - над таким проектом працювала команда Місто-сад у 2020-2021 роках.
За проектом робота з об’єднання і підсилення громад задля створення спільного публічного простору відбувалась у шести містах Донецької і Луганської області. Новогродівка, Українськ, Старобільськ і Чмирівська ОТГ (село Вишневе) обрали локацію для створення публічного простору і разом з командою Місто-сад розробляли її концепцію. А от у Лисичанську і Кремінній розроблений проект простору перейшов до свого другого етапу – до пошуку фінансування і фізичного втілення проекту публічного простору. У Кремінній громада вчилася менеджменту, комунікації і фандрайзингу для перетворення «Бульвару», а в Лисичанську - «Водної станції».
Знайомство з громадою
У рамках проєкту відбувались зустрічі з активом міста, представниками місцевих органів влади і бізнесу. Через карантинні обмеження, пов’язані з пандемією, знайомство з громадою відбувалося на Zoom-зустрічах, а вибір місця для розробки концепції відбувався шляхом голосування мешканців в онлайн і офлайн-форматах. Перше ознайомлення з місцевими просторами відбувалося через онлайн-флешмоб #мрія_в_кадрі.

У вересні команда Місто-сад відвідала міста проекту, поспілкувалися наживо з громадою, а для дітей провели спеціальний воркшоп зі створення дитячих майданчиків. Діти розробляли макети майданчиків, про які мріють, із підручних матеріалів. На їхній основі архітектори з дизайнерами проектують майданчик, відштовхуючись від потреб і побажань дітей. Дитячий майданчик є лише частиною загального простору, концепцію якого пропрацьовували з громадою і створювали на основі урбан-аналізу. Остаточний проект публічного простору буде презентовано громадам на початку листопада.
Навчальний курс
Проект «Місто-сад для громад» передбачав не лише об’єднання активних містян, які прагнуть змін, а й освітню складову. Для громад Лисичанська і Кремінної були передбачені серія воркшопів: з фандрайзингу, івент-менеджменту, побудови демократії тощо. Також в межах проекту відбувся запуск навчального курсу.
Пошук фінансування
Команда Місто-сад також надавала підтримку і поради в пошуку фінансування для реалізації розробленого архітекторами проекту. Ми провели лекції з пошуку фінансування у Лисичанську і Кремінній, а ідею фінансування частини публічного простору на Водній станції (workout-зону) подали на Спільнокошт, де вчасно зібрали необхідну суму та встановили тренажери.
Було розроблено чотири концепції публічних просторів:
У рамках «Місто-сад для громад» було розроблено чотири концепції публічних просторів: «Шервуд» у Старобільську, «Новий парк» у Новогродівці, «Шевченків сквер» у селі Вишневому та сквер «Мозаїка» в Українську. З усіма концепціями можна ознайомитися у презентаціях.
Проєкт «Місто-сад для громад» реалізовується за підтримки проєкту USAID Демократичне врядування у Східній Україні
ІНШІ ПРОЄКТИ
Молодіжний центр «Гілка»