Межа

 Межа

«Межа» - це проект, який пройшов шлях від дослідження міста, занурення у контекст соціального, мистецького та економічного життя – до перетворення у фізичну форму – сам твір мистецтва. В своїх роботах митці намагалися знайти точки дотику між Сходом та Заходом. Досліджували «межу» у Слов’янську та Ужгороді – у максимально віддалених міст один від одного. Проект реалізовує громадська організація «Місто-сад» за підтримки Програмної ініціативи «Громадські ініціативи нової України» Міжнародного фонду «Відродження».

 Відбувся перформативний діалог між жителями Слов’янська і Ужгорода через участь в конкурсі «Битва садівників». Куратор Алевтина Кахідзе запитувала людей про їхні городи. Адже в саду немає політики та релігії. Принаймні, так прийнято вважати. Насправді,  городи та сади — це місця, де кожен садівник щодня втілює політику. Люди на Сході та на Заході говорили про межу свого саду і про уявлення про межі саду.Мистецький проект «Межа» виник, щоб знайти та розібратися у протилежних «світоглядних» позиціях та поглядах на події жителів Сходу та Заходу. Митці досліджували брак діалогу між людьми з різних частин України та між поколіннями загалом. Проходив проект у форматі короткострокових резиденцій заради діалогу із жителями віддалених міст України — Слов’янська та Ужгорода на тему самого поняття «межа». У резиденціях створювали умови, за яких люди визначали свої межі та говорили про них. Така резиденція – це експеримент, дослідження та набуття досвіду. Головною метою проекту була спроба відповісти на питання: Що є  межею? Якщо говоримо про межу, то чи потрібно її перетинати? Що буде, якщо відмовитись від межі? Кожен із митців дав свої відповіді на запитання та відобразив своє бачення поняття «межа». 

 


У результаті проекту відбулось дві виставки. У Слов’янську свої роботи представляли: Марго Дідіченко, Богдан Мороз, Група «ТхТ» (Валерія Тарасенко, Станіслав Толкачов та Олександра Халепа), Оксана Чепелик. А в Ужгороді - Альбіна Ялоза, Анна Кахіані, Даня Ковач, Даша Подольцева, група «ТхТ» (Валерія Тарасенко, Станіслав Толкачов та Олександра Халепа), Oleksandr McQuars, творчий дует «Aleksandr&Aleksandra Krolikowski». Кураторами проекту є Женя Кулеба та Алевтина Кахідзе.

 

 

 

Comments

Ваш коментар

Ваше повідомлення було успішно надіслано!